چهارچوب فرهنگی و سیاسی سایت آفتاب چیست که فرح پهلوی در آن می‌گنجد؟ « سايت شهيد گرجي

سايت شهيد گرجي: اين سايت در زمينه تحليل اخبار دفاع مقدس و اتقلاب و ساير زمينه هاي ممكن فعاليت خواهدداشت

چهارچوب فرهنگی و سیاسی سایت آفتاب چیست که فرح پهلوی در آن می‌گنجد؟

انتخاب موضوع برای انتشار در نشریه‌ی اینترنتی و یا مکتوبی که در اختیار اصحاب رسانه قرار دارد، از مهمترین کارهایی‌ست که هر روزه از سوی رسانه ها انجام می‌گیرد. زیرا به این طریق، جهت‌گیری‌های سیاسی و فرهنگی‌شان را معلوم کرده و یا به مسائل روز، سمت و سوی خودشان را می‌دهند. در نتیجه، هر رسانه نسبت به آنچه منتشر می‌کند مسئول بوده و از این رو، وسواس زیادی به خرج می‌دهد تا آنچه که معرف خودشان هست را منتشر کنند.

حال، از این منظر توجه کنید به مطلبی که سایت آفتاب در روز 25 آبان منتشر کرد. این سایت در این روز اقدام به انتشار عکسی از فرح پهلوی و نوه‌های دختری‌اش نموده است. عکسی که نشان می‌دهد همسر آخر شاه ملعون، با لبخندی بر لب که گواه زندگی مطلوبی‌ست! در کنار نوه‌هایش زندگی کرده و دوران پیری را طی می‌کند.
حال لازم است از مسئولان این سایت خبری-تحلیلی پرسید که شما چه جهت‌گیری‌ها و نیت‌های فرهنگی و حتی سیاسی را پیگیری می‌کنید که انتشار چنین عکس‌هایی، آنهم بدون هرگونه توضیح یا مطلبی، در چهارچوب آن سیاست‌ها می‌گنجد؟ آیا این چهارچوب تناسبی با ارزش‌های دینی و انقلابی مردم دارد؟ اگر جواب‌تان مثبت ا‌ست، پس چرا باید شاهد چنین مطالبی در سایت‌تان باشیم؟ و اگر منفی‌ست که وا اسفا…
واقعا چگونه می‌توان نشریه‌ای را در چهارچوب ارزش‌های انقلاب اسلامی دید اما از سوی دیگر شاهد انتشار چنین مطالبی در آن بود؟ به نظر می‌رسد نشریات ما اعم از مکتوب و اینترنتی باید دقت بیشتری در انتخاب سوژه‌های‌شان داشته باشند. با این همه موضوعات مختلفی که مبتلا به مردم و نظام اسلامی ماست و احتیاج است که به آنها پرداخته شود، پرداختن به سوژه‌های انحرافی چه جای توجیهی دارد؟
فراموش نکنیم که رسالت مطبوعات و رسانه‌ها چیست:
«درجمهوری‌اسلامی‌ايران‌مطبوعات‌حقيقتاجايگاه‌مهمی‌دارندزيرااقوام‌كشور،تمدن‌،فرهنگ‌واعتلای‌جامعه‌بستگی‌به ‌وضعيت‌مطبوعات‌داردودست‌اندركاران‌امورمطبوعاتی‌دركشوربايدتلاش‌كنندكه‌اين‌وظيفه‌‌یبزرگ‌به‌بهترين‌وجه‌به‌انجام‌برسد. 24/02/1373 بیانات رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان و دست‌اندکاران مطبوعات کشور» آیا ما در این مسیر حرکت می‌کنیم؟

برای ارسال دیدگاه، شما بایستی وارد شوید .