ورود آمریکایی‌ها به بورس ایران در قالب شرکت‌های اروپایی صحت ندارد « سايت شهيد گرجي

سايت شهيد گرجي: اين سايت در زمينه تحليل اخبار دفاع مقدس و اتقلاب و ساير زمينه هاي ممكن فعاليت خواهدداشت

ورود آمریکایی‌ها به بورس ایران در قالب شرکت‌های اروپایی صحت ندارد

مدیرعامل شرکت بورس و اوراق بهادار از ارسال گزارش بورس به دولت در مورد تاثیر اجرای هدفمندی یارانه ها بر بازار سرمایه خبرداد و با اعلام اینکه 60 درصد معاملات بورس توسط حقیقی ها انجام می‌شود، گفت: ورود آمریکایی‌ها به بورس ایران در قالب شرکت‌های اروپایی برای انجام معاملات صحت ندارد.

به گزارش مهر، حسن قالیباف اصل درباره افزایش یکباره حجم معاملات در بورس و رشد شاخص در برخی مقاطع زمانی و افت ناگهانی و چند هزار واحدی آن در زمانی کوتاه گفت: شاخص بازار سرمایه نوسان می کند، اخبار مختلف بر بازار سرمایه تاثیر گذار است؛ بازار سرمایه همین است.

مدیرعامل شرکت بورس و اوراق بهادار با اشاره به روند معاملات و وجود قیمت ها بر روی تابلو و اینکه اخبار مختلف دائما وارد بازار سرمایه می شود و قیمت سهام برآیند تمامی اخبار است، تصریح کرد: اخبار چه در سطح شرکت، چه در سطح صنعت و چه در سطح اقتصاد کلان بر بازار تاثیر گذار است.

نوسان ذات بازار سرمایه است

وی با تاکید بر اینکه تمامی این موارد بعضا بر روی تصمیمات سرمایه گذاران تاثیرگذار است، خاظرنشان کرد: اما آنچه مهم است، حرکت های بلندمدت بازار است و بر روی حرکت های کوتاه مدت نمی شود تحلیلی انجام داد و دائما این نوسانات وجود دارد.

قالیباف اصل نوسان را ذات بازار سرمایه دانست و گفت: حجم معاملات در بازار سرمایه بسیار مطلوب است، به طوریکه از ابتدای سال تاکنون بیش از 60 هزار میلیارد تومان معامله در بازار سرمایه انجام شده است، این در حالی است که در کل سال گذشته 26 هزار میلیارد تومان حجم معاملات در بازار سرمایه بود، یعنی حجم معاملات 7 ماهه امسال بیش از کل سال گذشته بوده است.

مدیرعامل شرکت بورس و اوراق بهادار تصریح کرد: در ضمن حجم معاملات خرد هم در بازار سرمایه افزایش یافته است و هم اکنون 60 درصد از معاملاتی که در بورس انجام می شود، معاملات سرمایه گذاران حقیقی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به این سئوال که آیا دولت برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها از بازار سرمایه کشور نظرخواهی کرده است، گفت: دولت اخیرا از ما نظری در این مورد درخواست نکرده است، با این وجود پیش از این بورسی ها در مورد تاثیر اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها بر بازار سرمایه مطالعاتی را انجام داده و گزارشاتی را آماده کرده بودند که اواخر سال گذشته که بحث اجرای فاز دوم مطرح شده بود، آن را به دولت ارسال کردیم.

یک درصد سرمایه گذاران بورسی خارج هستند

قالیباف اصل در پاسخ به این سئوال که آیا این موضوع صحت دارد که گروهی از آمریکایی ها برای ورود به بازار سرمایه ایران و سرمایه گذاری در قالب شرکت ها اروپایی اقدام کرده اند، این موضوع را رد کرد و در عین حال گفت: در حال حاضر سرمایه گذاران خارجی در بازار سرمایه حضور دارند و حدود یک درصد از معاملات در بازار سرمایه توسط سرمایه گذاران خارجی انجام می شود که بیشتر سرمایه گذارانی از کشورهای اروپایی و منطقه هستند.

برای ارسال دیدگاه، شما بایستی وارد شوید .