نظر فرمانده ناجا در مورد فیلتر وی‌چت « سايت شهيد گرجي

سايت شهيد گرجي: اين سايت در زمينه تحليل اخبار دفاع مقدس و اتقلاب و ساير زمينه هاي ممكن فعاليت خواهدداشت

نظر فرمانده ناجا در مورد فیلتر وی‌چت

سردار اسماعیل احمدی مقدم صبح امروز در حاشیه دهمین جشنواره نظم و امنیت عمومی در مورد شایعات اجرای دائمی طرح زوج و فرد تا آخر سال، گفت: نیروی انتظامی مخالف اقدامات محدود کننده است و ستاد اضطرار آلودگی هوا نیز نمی‌تواند برای مواقع غیراضطرار دستورالعملی صادر کند و اگر قرار باشد این طرح دائمی شود باید در شورای عالی ترافیک این مسئله تصویب شود.

وی با بیان اینکه ما فکر می‌کنیم که به جای درمان‌های مسکن باید به روشهای دیگری فکر شود، گفت: طرح زوج و فرد مشکلات زیادی را برای مردم به وجود می‌آورد و دائمی بودن آن سبب می‌شود که مردم به فکر خریدن دو خودروها با پلاک‌های متفاوت بیفتند.

احمدی مقدم با بیان اینکه برای حل آلودگی هوا روش‌های بهتری نیز وجود دارد،‌ گفت: امسال شاهد کاهش 80 درصدی خروج خودروهای فرسوده از ناوگان بوده‌ایم که این مسئله نشان می‌دهد اگر 500 هزار خودروی فرسوده از ناوگان خارج شود بسیار بیشتر از طرح زوج و فرد جوابگو خواهد بود.

وی با بیان اینکه ارتقای کیفیت خودرو، ارتقای کیفیت سوخت و افزایش سرعت خروج خودروهای فرسوده از ناوگان ظرف یکی دو سال آینده ما را به اهداف خود در زمینه کاهش آلودگی هوا می‌رساند، گفت: طرح زوج و فرد 15 سال پیش اجرایی شد و این در حالی بود که خودروهای آن زمان یک سوم الان بودند و نشان می‌دهد که این روش چاره ساز نیست. اما نیروی انتظامی اجرا کننده قانون است و در مواقع بحران ما نیز اجرای این طرح را تایید می‌کنیم.

احمدی مقدم همچنین در مورد شماره‌گذاری اسکانیا، گفت: زمانی برای رفع عیوب این خودرو تعیین شده است، اما اگر این عیوب رفع نشود شماره‌گذاری نمی‌کنیم و من توصیه می‌کنم خودروسازان به جای مقاومت و تکذیب عیب خودرو، آنرا قبول کنند، چرا که در گذشته آتش‌سوزی و عیب پژو نیز تکذیب می‌شد اما نهایتا آنرا قبول کردند.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی موافق به مخاطره انداختن تولید و بیکاری کارگران نیست، گفت: اسکانیا بعد از یک نوع خودرو که اسم آن را نمی‌آورم، میزان تلفات جاده‌ای‌اش، دو برابر است.

احمدی مقدم همچنین در مورد فیلترشدن نرم‌افزار وی‌چت نیز گفت: شورای عالی فضای مجازی سه‌شنبه در حضور رئیس‌جمهور تشکیل جلسه داد و در این جلسه به پیشنهاد نیروی انتظامی و حمایت وزیر ارتباطات مقرر شد کارگروهی در رابطه با نوسازی مصادیق مجرمانه و نوسازی فیلترینگ با روشهای نوین ایجاد شود.

وی با بیان اینکه اگر وی‌چت خوبی‌هایی دارد، نباید کل سرویس مسدود شود، گفت: این کارگروه نسبت به شناسایی مضرات برنامه‌ها اقدام کرده و تنها بخش‌های مضر حذف می‌شوند.

برای ارسال دیدگاه، شما بایستی وارد شوید .