مفتی سعودی: متوفیان ویروس کرونا شهید هستند! « سايت شهيد گرجي

سايت شهيد گرجي: اين سايت در زمينه تحليل اخبار دفاع مقدس و اتقلاب و ساير زمينه هاي ممكن فعاليت خواهدداشت

مفتی سعودی: متوفیان ویروس کرونا شهید هستند!

«شیخ صالح اللحیدان» عضو ارشد هیات علمای وهابی سعودی در تازه‌ترین فتاوای خود اظهار کرد: متوفیان ویروس کرونا شهید هستند، و بر دولت واجب است که به ورثه این شهدا کمک مالی بدهد و در کاهش مصیبت وارد شده به آنان یاری کند.

شیخ اللحیدان در ادامه تاکید کرد که ورثه متوفیان ویروس کرونا حق دارند که عایدات نصیب آنان شود چرا که وزارت بهداشت عربستان معالجات لازم برای بهبود مبتلایان به ویروس کورنا را در وقت مناسب انجام نمی‌دهد.

این مفتی سعودی تاخیر در واکسیناسیون را عامل افزایش انتشار این ویروس قاتل در کشور عنوان کرد که منجر به افزایش تراکم آن نیز شده است.

صالح اللحیدان تاکید کرد: خانواده‌های شهدای کرونا با شهدای وطن برابر هستند.

عضو ارشد هیات علمای وهابی با بیان اینکه “شتر” عامل اصلی انتشار این ویروس مهلک نبوده اظهار کرد: شتر به علت داشتن اندام‌های قدرتمند با این ویروس به سرعت مبارزه می‌کند، و این علت تمامی شایعات درباره کشته شدن ده‌ها شتر به علت کرونا را رد می‌کند.

در عربستان سعودی؛ در مجموع 257 نفر به ویروس کرونا یا مرس (سندروم تنفسی خاورمیانه Middle East Respiratory Syndrom) مبتلا شده و 76 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

اکثر موارد اخیر ابتلا به ویروس کرونا در شهر جده در غرب این کشور در بین کارکنان بیمارستان‌ها مشاهده شده است.

«عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان دوشنبه هفته گذشته به دنبال افزایش نگرانی‌ها از گسترش ویروس کرونا در این کشور، دستور برکناری «عبدالله الربیعه» وزیر بهداشت را صادر کرد.

برای ارسال دیدگاه، شما بایستی وارد شوید .