باهنر: تندروها نباید روحانی را آزار دهند « سايت شهيد گرجي

سايت شهيد گرجي: اين سايت در زمينه تحليل اخبار دفاع مقدس و اتقلاب و ساير زمينه هاي ممكن فعاليت خواهدداشت

باهنر: تندروها نباید روحانی را آزار دهند

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دکتر روحانی یک شیخ دیپلمات واقعا توانمند است گفت: تندروهای چپ و راست نباید او را اذیت کنند.

به گزارش ایسنا، محمدرضا باهنر ظهر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه باهنر کرمان در خصوص این موضوع که آیا مذکره با آمریکا منجر به حل مشکلات ایران خواهد شد یا خیر؟گفت: تحلیل من عوض نشده و بی انصافی است که با تغییر دولت کسی بخواهد تحلیلش درباره اوضاع کشور عوض شود.

وی افزود: من اواخر دولت قبل گفتم که مسایل داخلی ما 30 درصد به خاطر تحریم‌ها و 70 درصد نداشتن سیاست راهبردی سعی و خطا کردن در اداره حکومت و بی تدبیری است.

وی با بیان اینکه ما به دولت یازدهم بسیار امیدواریم و فکر می‌کنیم کارها را جلو می‌برد، گفت: البته اگر مطرح شود که مشکلات داخلی کشور به خاطر تحریم‌هاست، حتما اشتباه است، البته ما این حرف را از دولتمردان نشنیدیم اما اگر بگویند، اشتباه است.

وی اظهار کرد: نهایت تا یک سال می‌شود مشکلات را گردن دولت سابق انداخت، بعد از این، عملکردها نشان داده می‌شود.

باهنربا بیان اینکه الان مشکلات اقتصادی مربوط به تحریم و مقداری مربوط به دولت سابق است افزود: این مسئله تا شش ماه ادامه می‌یابد بعد از این باید، خردورزیهای دولت مشخص شود؛ عامه مردم زیادی امیدوارند، ما هم ناامید نیستیم اما خیلی هم امیدوار نیستیم.

تورم را تا چهار سال آینده می توان یک رقمی کرد

وی بیان کرد: در مرداد ماه تورم نقطه به نقطه 56 درصد بود و 5 ماهه اول 35 درصد؛ بعضی‌ها می گویند تا آخر سال تورم تمام می شود، ما می گوییم دولت نهایت با تورم حدود 30 درصد می تواند سال را به آخر برساند، تورم را تا چهار سال آینده می توان یک رقمی کرد.

وی افزود: تورم ربطی به تحریم و خیلی چیزهای دیگر ندارد؛ درد کوه کوه میاد و مو مو می رود، مشکلات اقتصادی کوه کوه می آید و ذره ذره می رود اما می توان با خرد جمعی آن را جلو برد.

وی گفت: آقای دکتر روحانی 20 سال مجلس بود و من چهار دوره با ایشان بودم؛ در زمان انتخابات گفتم که شعارهای اعتدال فقط شعار نبود، فاز او این گونه است، ایشان واقعا شیخ دیپلمات قدرتمندی است و توانمندی‌های بسیار خوبی دارد.

باهنر افزود: چیزهایی در کشور عرف شده و بد است امیدواریم رروحانی این را مدیریت و حل کند.

وی تصریح کرد: تندروهای دو طرف نباید دکتر ررحانی را اذیت کنند، برخی نماینده‌ها می‌گویند همه استاندارها باید چپی باشند، ما خیلی در دست و پای دولت نمی پیچیم اما اگر کمک بخواهند، کمک می کنیم.

وی ادامه داد: به عنوان نمونه گفتند برای پرداخت یارانه، کسری داریم؛ قبلا هم کسری بود و از شرکت‌ها و بانک قرض می‌گرفتند.

وی گفت: ما با دولت دهم اختلاف سیاسی نداشتیم، اختلاف نظر کارشناسی داشتیم.

وی اظهار کرد: ما با کسری منابع برای پرداخت یارانه ها روبرو هستیم، یا باید هزینه ها را کم کرد، یا درآمدها را افزایش داد، یا باید مثل قبل از بانک مرکزی قرض گرفت و پول به مردم داد.

وی بیان کرد: حالت سوم اصلا درست نیست؛ شاید بهتر باشد دو راه اول را طی کرد، 45 هزار تومان را نمی شود کم کرد ما با دولتی‌ها صحبت کردیم که 25 درصد از یارانه‌بگیران را حذف کرد.

وی افزود: جمع آوری این اطلاعات سخت است اما غیرممکن نیست، روحانی گفته خیلی نمی خواهیم سرک به زندگی مردم بکشیم، این درست است اما وقت مالیات گرفتن که ما این حرف ر ا نمی‌زنیم.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: هر شخص حقیقی که سالانه 20/15 میلیون تومان مالیات می دهد، این نیاز به یارانه ندارد.

باهنر ادامه داد: دولت اگر پایان سال 30 درصد تورم تحویل داد، ایول دارد اگر این یارانه را حل نکند، 30 درصد را نمی تواند تحویل بدهد، می شود 32 درصد.

وی گفت: معاون اول گفته که قانون آزادی فضای کسب وکار به زودی ابلاغ می شود، ما دو سال قبل در دولت گذشته، این را تصویب کردیم، این قانون را ما ابلاغ هم کردیم اما آیین نامه‌ها را نوشته نشد.

وی اظهار کرد: ما از رتبه 130 به 150 رسیده‌ایم در رتبه‌های اقتصادی دنیا، اگر قانون فضای کسب و کار را باز کنیم، نکات دقیقی در آن هست، بسیاری از اختیارات دولت را گرفتیم، بسیاری از مجوزات را که مردم می خواهند کار راه بیاندازند، گرفتیم، برای تاسیس یک بنگاه تولیدی باید 100 ایستگاه امضا بگیرد؛ چقدر کارشکنی می کنند، چقدر رشوه می گیرند، چقدر زیرمیزی می گیرند، در حالی که اصل این مجوز هیچ ضرورتی ندارد.

وی بیان کرد: من عددی که می خواهم بگویم همان عدد قبلی است؛ تحریم‌ها البته خیلی اذیت می‌کند، تحریم‌ها ورق پاره نیست، یک جنگ جدی اقتصادی است، بسیاری از مشکلات به این خاطر است که ما اقتصادمان، وابسته به نفت است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش حقوق نباید باشد، این سخت است اما حقوق بگیران ما باید بدانند هر چه حقوقشان اضافه شود باید بیش از آن را در بازار هزینه کنند که این را از جایی باید قطع کرد.

وی به رشد علمی هشت سال گذشته اشاره و با بیان اینکه این رشد، جامع نبود، اظهار کرد: ما دلمان می سوزد برخی از افراد که دکترا می گیرند باید دنبال کار بدوند، اما هرچه تحصیلات بالاتر باشد بهتر می توانند کار پیدا کنند.

وی با تاکید بر طرفداری از دولت گفت: 30 درصد مشکلات مربوط به تحریم‌هاست مابقی به عملکرد ما بر میگردد.

باهنر در پایان گفت: 25 درصد از یارانه بگیران را باید حذف کرد، کسانی که سالانه 15 تا 20 میلیون تومان مالیات می‌دهند.

برای ارسال دیدگاه، شما بایستی وارد شوید .