النگوی دخترم را فروختم تا بتوانم تجهیزات پرورش ماهی بخرم/ اگر به جوان ایرانی اعتماد کنیم مشکل بیکاری حل می شود « سايت شهيد گرجي

سايت شهيد گرجي: اين سايت در زمينه تحليل اخبار دفاع مقدس و اتقلاب و ساير زمينه هاي ممكن فعاليت خواهدداشت

النگوی دخترم را فروختم تا بتوانم تجهیزات پرورش ماهی بخرم/ اگر به جوان ایرانی اعتماد کنیم مشکل بیکاری حل می شود

حمید پیرقدیمی پرورش دهنده ماهی گرمابی و زینتی در شهرستان فومن و از فعالان عرصه اقتصاد مقاومتی در خصوص نحوه موفقیت خود در این عرصه در گفتگو با خبرنگار اقتصادی بسیج پرس گفت: من از سال ۱۳۹۱ با حدود ۱۰ میلیون تومان شروع به کار کردم. در ابتدا ۸ هزار متر زمین داشتم که به پرورش ماهی گرمابی و زینتی مشغول شدم. عامل اصلی شروع کارم بیانات رهبرمعظم انقلاب بود که در جهت کار، تلاش، تولید، استفاده از سرمایه ایرانی و خنثی سازی تحریم های ظالمانه استکبار جهانی مرا تشویق به کار کرد و با قدرت به تولید ورود پیدا کردم.

وی خاطرنشان کرد: من لباس کار را با کمک همسرم پوشیدم. خدا شاهد است که النگوی دخترم را فروختم تا بتوانم تجهیزات بخرم. تاکنون میزان اشتغالزایی ما علاوه بر من و خانواده ام و تنها کارگری که در اختیار دارم حدود ۶ نفر بصورت غیرمستقیم است. در سال ۹۱ حدود ۲۱ میلیون تومان توانستم فروش داشته باشم. هزینه مواد اولیه ما حدود ۴ الی ۵ میلیون تومان شد که با احتساب هزینه دستگاه ها در طی سال اول ماهانه حدود ۷۰۰ الی ۸۰۰ تومان درامد داشتیم.

پیرقدمی اظهار داشت: اولین سازمانی که ما را در جهت پیشرفت حمایت کرد سازمان بسیج سازندگی بود. در شروع فرایند توانستم وام بگیرم اما بازپرداخت وام در ابتدا برای ما سخت بود ولی با اراده و ایمانی که در کار داشتم و با تبلیغات وسیع در منطقه توانستم در پرورش ماهی موفق شوم. ناگفته نماند من از زمان قدیم تمام مایحتاج زندگی ام را خودم می کاشتم و مصرف می کردم.

اگر به جوان ایرانی اعتماد کنیم در تولید خیلی از محصولات کشاورزی صادر کننده اول خواهیم بود

وی با تاکید به اینکه بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه به دولت نگاه نکنید، اراده و عزم ملی داشته باشید و در این جنگ حقیقی شرکت کنید تاثیر زیادی در ما گذاشته بود، افزود: اعتقادم بر این است که اگر با عزم ملی، اگر با یک اراده قوی و مدیریت جهادی، مدیران دولتی ۲۰ الی ۳۰ درصد به مردم وام های کم بهره دهند، در روستاها دیگر هیچ بیکار وجود نخواهد داشت. من معتقدم اگر ما به جوان ایرانی اعتماد کنیم، در گندم، برنج، چای، آیزیان، عسل، شیر و خیلی از محصولات کشاورزی صادر کننده اول خواهیم بود.

وی تاکید کرد: باید باور داشته باشیم که با اراده، ایمان قوی و عزم ملی می توانیم نیازهای کشور را رفع کنیم. دیدگاه من در ورود به این کار این مسئله ها بوده است.

پیرقدیمی افزود: چه اشکالی دارد در این جنگ نسلی فرسوده شوند ولی ایران را در بخشی از وابستگی ها نجات دهند.

اگر دولت بسترهای لازم را برای کار در روستاها فراهم کند بهترین کیفیت ها را وارد بازار می کنیم

این فعال عرصه اقتصاد مقاومتی در مورد مشکلات خود گفت: در حال حاضر ضعیف ترین برق را به روستاها می دهند و این ظلم است. بنده در حال حاضر نیاز ضروری به برق فشار قوی دارم. نظر بنده این است که اگر دولت بسترهای لازم را برای کار در روستاها فراهم کند علاوه بر اشتغالزایی، هم به عنوان تولید کننده می شویم و هم بهترین کیفیت ها را وارد بازار می کنیم.

وی با اشاره به اینکه بدلیل عدم مدیریت بعضی دولتمردان، ایران که یکی از بزرگ ترین صادرکنندگان خاویار بود امروزه در این جایگاه سیر نزولی داشته است، اظهار داشت: برای کسب مجوز آن قدر دستورالعمل های مغایر با قانون و همچنین قانون های دست و پاگیر وجود دارد که استخرهای آبزیان زیادی در گیلان بدون مجوز فعالیت می کنند و اقدام به گرفتن مجوز نمی کنند.

این جانباز شیمیایی ۳۱ درصد با بیان اینکه در حوزه فعالیت خود حتی در حاشیه استخر به پرورش گیاهان هم اقدام کرده است، گفت: در زمینی حدود ۳۰ متر علاوه بر پرورش ماهی بیش از ۱۸۰ کیلو باقالی مازندرانی نیز تولید کرده ام.

وی در پایان با اشاره به اینکه قبل از این کار مربی قرآن بوده است، افزود: در حال حاضر وضع منابع طبیعی و جنگل های گیلان بسیار نابسامان است و روسای منابع طبیعی و امور اراضی باید پیگیر این مسئله باشند.

برای ارسال دیدگاه، شما بایستی وارد شوید .