افشای پروژه محرمانه گوگل « سايت شهيد گرجي

سايت شهيد گرجي: اين سايت در زمينه تحليل اخبار دفاع مقدس و اتقلاب و ساير زمينه هاي ممكن فعاليت خواهدداشت

افشای پروژه محرمانه گوگل

طی شش ماه گذشته شرکت گوگل هفت شرکت فناوری را خریداری کرده است که هرکدام در سیستمهای تخصصی رباتیک و سیستمهای اتوماتیک متخصص است. یکی از این شرکتها رباتهای انسان نما می سازد و دیگری در ماشینهای بسته بندی کالاها و بارگیری وانت ها تخصص دارد.

سرمایه گذاری گوگل در این شرکتها با ریاست اندی روبین بنیانگذار سیستم عامل اندروید صورت گرفته است. درحالی که انتظار نمی رود این شرکت فناوریهای یادشده را برای عرضه به مشتریان خود خریداری کرده باشد اما به نظر می رسد که از این فناوریها برای کارکردهایی چون انتقال اتوماتیک کالاها استفاده کند.

براساس گزارش نیویورک تایمز، یکی از موارد واقع گرایانه براساس اظهارات چندین متخصص، این فناوری می تواند محصولات را از کارخانه تا شرکتها منتقل کرده و کالاها را به مشتریان برساند.

سایر شرکتهایی که گوگل خریداری کرده چون شرکت بات اند دالی که دوربینهای رباتی می سازند و می تواند در فیلمسازی مورد استفاده قرار گیرد. شرکت خواهر بات اند دالی با نام اتوفوس که توسط گوگل خریداری شده نیز روی ستادهای تبلیغاتی کار می کند.

این شرکت هنوز کارکردهای رباتها را نه تأیید و نه تکذیب کرده است اما لری پیج از بنیانگذاران گوگل در صفحه گوگل پلاس خود نسبت به پروژه بعدی اندی روبین ابراز هیجان کرده است.

پیج نوشته است که آخرین تلاش بزرگ اندروید یک ایده دیوانه وار بود که در نهایت به قرار گیری یک ابررایانه در جیب میلیون ها نفر منتهی شد. این پروژه هنوز در روزهای نخست خود است اما نمی توانم صبر کنم تا پیشرفت آن را مشاهده کنیم.

اوایل هفته گذشته شرکت آمازون نیز از پروژه تحقیقاتی محرمانه خود پرده برداری کرد و مدعی شد که در آینده بسته های خریداری شده توسط مشتریان خود را از طریق هواپیماهای بدون سرنشین ارائه می کند.

برای ارسال دیدگاه، شما بایستی وارد شوید .