ارتباط محل ورزش و سلامتی بیشتر شما؟! « سايت شهيد گرجي

سايت شهيد گرجي: اين سايت در زمينه تحليل اخبار دفاع مقدس و اتقلاب و ساير زمينه هاي ممكن فعاليت خواهدداشت

ارتباط محل ورزش و سلامتی بیشتر شما؟!

ارتباط محل ورزش و سلامتی بیشتر شما؟!
ورزش باعث ایجاد حس خوب در انسان می‌شود؛ اما پژوهشگران در تحقیقات جدید محل ورزش را در ایجاد تاثیر مثبت در انسان موثر می دانند.

به گزارش سرویس علمی فناوری جام نیوز از جام نیوز انگلیسی، طبق نتایج تحقیقات جدید، ورزش برای کاهش استرس، بخصوص استرس کاری، موثر است. محققان دانشگاه گلاسگو دریافتند که فعالیت در محیط‌های طبیعی همچون پارک‌ها و بخصوص جنگل‌ها، تاثیر مثبتی بر استرس، وضعیت روحی و خستگی افراد دارد.

اما نکته قابل توجه این تحقیق نشان داد که ورزش در محیط‌های غیرطبیعی همچون باشگاه، در جلوگیری از وضعیت بد سلامت روانی، چندان موثر نیست.

پرفسور ریچارد میتچل می‌گوید: «من از این یافته‌ها که تمرین در محیط طبیعی برای سلامت روانی خوب است، متعجب نشدم؛ اما میزان تاثیر محیط طبیعی بر سلامت روانی در مقایسه با باشگاه، برای من بسیار تعجب‌آور بود».

هر چند ورزش کردن، چیز خوبی است، اما ورزش در محیط طبیعی، تاثیرات بسیاری بر سلامت روانی فرد دارد.

پرفسور میتچل می‌گوید: «نتایج تحقیق نشان می‌دهد که 8 درصد از مردمی که به طور منظم در فضاهای سبز ورزش می‌کنند، احتمال ابتلا به مشکلات روانی در آنها وجود دارد، این در حالی است که برای افرادی که در باشگاه ورزش می‌کنند این میزان به 16 درصد می‌رسد».

به گزارش میل آنلاین، محققان دریافتند که ورزش در محیط‌های طبیعی تاثیر مثبتی بر بیومارکرها دارد که سطح خستگی و استرس را نمایان می‌کند.

در تحقیق دیگری، محققان تاثیر ورزش را بر کنش‌های اجتماعی بررسی کردند.
در این تحقیق که بر روی موش‌ها انجام شد، محققان دریافتند که حتی میزان کمی از ورزش، باعث مقاومت موش‌های رام و مطیع می‌شود.

برای ارسال دیدگاه، شما بایستی وارد شوید .